Dit weekend staat er een derby op het programma van de Eredivisie. In het Mandemakers Stadion treffen RKC Waalwijk en Willem II elkaar aan. De twee ploegen staan er verschillend voor in de competitie Willem II staat in de middenmoot terwijl RKC op de laatste plaats van de Eredivisie staat. Welke Brabantse formatie gaat dit weekend winnen in Waalwijk? Vergelijk, zet in en win bij de bookmakers op VoetbalGokken.nl!
Henk Fraser (trainer RKC Waalwijk): “We hebben nog zo weinig punten dus we willen er het liefst drie”
RKC Waalwijk was afgelopen weekend gedwongen om met een ander systeem aan te treden tegen Sparta Rotterdam en dat pakte niet slecht uit. De Waalwijkse ploeg veroverde volgens trainer Henk Fraser verdiend een punt. “Ik ben tevreden met het vertoonde spel, maar we hebben nog zo weinig punten dus dan wil je er het liefst drie. We moeten deze week maar eens hoe we hier uit zijn gekomen. Ik vrees dat er weer een blessure is bijgekomen”, doelt de trainer op het uitvallen van Roshon van Eijma. “Dat zag er niet goed uit, ik vrees het ergste. Dario Van den Buijs, een andere centrale verdediger, ontbreekt ook nog even. Dus ook daar wordt de spoeling dunner”, zegt de trainer van RKC.
“Wij kijken in uit naar zondag”
De trainer blikt vast vooruit naar de derby in eigen huis tegen Willem II waarin zijn team weer kansen krijgt om drie punten binnen te halen. “Wij kijken in uit naar zondag, waarin onze supporters weer belangrijk zullen zijn. Ik heb als speler en trainer meer derby's meegemaakt, dan is de steun van het publiek een extra stimulans. Maar in de voetbalwereld wordt er niet naar argumenten gekeken, maar naar de stand. We moeten echter wel realistisch blijven. Ik snap goed dat fans doodziek zijn van de resultaten, maar handhaving is nog steeds ons doel, waarbij we weten dat ieder duel zwaar is voor ons”, aldus Fraser.
Peter Maes (trainer Willem II): “Het zal tegen RKC Waalwijk weer een andere wedstrijd worden”
Willem II draait mee in de middenmoot van de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Maes pakte vorig weekend knap een punt tegen Feyenoord in het Willem II stadion. De trainer is trots op zijn ploeg dat met vertrouwen uitkijkt naar de derby tegen RKC Waalwijk. “Ik vind dat we nu verder staan als team. Maar of dat zich dan ook gaat omzetten in een resultaat is een ander verhaal. Het zal tegen RKC Waalwijk weer een hele andere wedstrijd worden”, zegt de trainer van Willem II.
“Fysiek weer op het niveau van eind december komt”
Een derby als deze kan voor hele wisselde resultaten zorgen. Dat er vorige week een punt werd geboekt tegen Feyenoord wil volgens de trainer niet zeggen dat het een makkelijk duel gaat worden bij RKC in Waalwijk. “Wij hebben alle percentages nodig om een resultaat te spelen. Daar hebben we deze week weer hard aan gewerkt, zodat de groep fysiek weer op het niveau van eind december komt”, besluit de coach van de Tilburgse ploeg.
Statistieken
De twee Brabantse ploegen staan op de ranglijst van de Eredivisie niet dichtbij elkaar. Willem II is de nummer twaalf in het rijtje en heeft 23 punten bij elkaar geraapt. RKC Waalwijk staat laatste. De ploeg van Fraser heeft acht punten en moet Almere City met tien punten een plaatsje boven zich dulden.
Head 2 Head
Dit seizoen troffen Willem II en RKC Waalwijk elkaar op 15 september al in het Koning Willem II Stadion. Aan het begin van het seizoen waren de Tilburgers een maatje te groot voor RKC en wonnen voor eigen publiek met 3-0 van RKC. De laatste keer dat RKC in de Eredivisie thuis won van Willem II, dateert op 11 februari 2006. Toen werd het 1-0 voor de Waalwijkse ploeg.
Huidige vorm RKC Waalwijk
RKC Waalwijk begon het nieuwe jaar met een uitwedstrijd bij Ajax in Amsterdam. De ploeg van trainer Fraser werd met 2-1 verslagen door de Ajacieden. Vervolgens ging ook de bekerwedstrijd tegen FC Utrecht verloren. De ploeg van Fraser wist in eigen huis niet door te beker door FC Utrecht te slim af te zijn. De Domstedelingen deden dat wel en wonnen met 1-2 van RKC. Afgelopen weekend wist RKC Waalwijk een punt te veroveren bij Sparta Rotterdam. Op bezoek bij de Rotterdamse formatie werd het 1-1.
Huidige vorm Willem II
Willem II speelde afgelopen weekend in eigen Koning Willem II Stadion tegen Feyenoord. De ploeg van Maes wist knap een punt te pakken tegen Feyenoord een speelde gelijk (1-1) voor eigen publiek. Een week eerder ging de wedstrijd bij FC Twente in Enschede verloren met 6-2 en dat was geen goed begin van het nieuwe jaar voor de Tilburgse ploeg.
Lappenmand
Bij RKC Waalwijk is doelman Yanick van Osch door een blessure niet inzetbaar. De Belgische coach Dario Van den Buijs kan door een blessure ook niet meespelen in deze derby tegen Willem II. Ook voor de twee middenvelders Daouda Weidmann en Richard van der Venne komt de Brabantse derby nog te vroeg.
Willem II verdedigers Amine Lachlar en Rob Nizet komen door blessureklachten niet in actie voor hun ploeg. Dani Mathieu en Kyan Vaesen kunnen door gezondheidsproblemen ook niet aantreden tegen RKC in Waalwijk.
Prognose RKC Waalwijk - Willem II
De VoetbalGokken.nl prognose voor deze Brabantse derby is een zege voor de Tilburgse ploeg. Wij denken dat bij deze wedstrijd het thuisvoordeel doorslaggevend zal zijn. Daarom zetten wij ons geld op een zege voor Willem II.
Deze voorspelling plaatsen we bij de legale Nederlandse bookmakers die je in het VoetbalGokken matchcentre gemakkelijk en snel met elkaar kan vergelijken. Welke odds er horen bij de weddenschap die wij hebben gekozen als we deze plaatsen via het 1x2 spelsysteem? De maximale pre-wedstrijd quoteringen van deze wedoptie hebben we hieronder alvast voor je op een rijtje gezet!
Quoteringen voor RKC Waalwijk - Willem II
De quoteringen bij deze Brabantse derby staan het hoogst ingedeeld bij een gelijkspel. Als de provinciegenoten de punten met elkaar delen, kunnen voetbalgokkers tot 3.50 keer het speelbedrag winnen.
Ook de pre-odds bij een zege van RKC lopen in het 1x2 speelsysteem op tot een maximale quotering van 2.85 keer het speelbedrag. Ook met winst van de Waalwijkse ploeg valt tot bijna drie keer het speelbedrag te scoren bij de wedkantoren op VoetbalGokken.nl!
De beloningen bij een zege van Willem II staan in het 1x2 speelsysteem tot maximaal 2.60 keer het speelbedrag ingedeeld. De pre-odds wijken dan ook niet ver uit elkaar bij deze Brabantse derby van dit weekend.