In de Eredivisie moeten Vitesse Arnhem en FC Utrecht in de tweede seizoenshelft hard aan de weg timmeren voor de beste plaatsen in de Nederlandse competitie. Aanstaande zondag spelen de teams tegen elkaar in de Gelredome te Arnhem. Wie gaat er direct goed van start in het kersverse kalenderjaar? VoetbalGokken.nl blikt vooruit op Vitesse Arnhem – FC Utrecht en zocht de beste odds bij de Nederlandse bookmakers op.
Edward Sturing (trainer Vitesse): “Korte voorbereiding op tweede seizoenshelft”
Vitesse is net terug van een trainingskamp waarin trainer Edward Sturing zijn team voorbereide op de Eredivisie wedstrijd tegen FC Utrecht. “We hebben een korte voorbereiding gehad op de herstart van de Eredivisie. We hebben met Vfl Bochum een goede club getroffen om ons voor te bereiden op de Eredivisie. We hadden die pittige wedstrijd tegen de Bundeliga-club nodig richting de tweede seizoenshelft van de competitie”, zegt trainer Sturing die met zijn ploeg met 2-0 verloor van VfL Bochum.
“Herstelde jongens terug bij duel tegen FC Utrecht”
De trainer van de Arnhemmers zag de oefenwedstrijd tegen VfL Bochem ook als een kans voor terugkerende spelers uit de lappenmand van de club. “Er zijn wat jongens hersteld van hun blessure en die speelminuten konden maken. Dat is gunstig richting de wedstrijd tegen FC Utrecht”, aldus trainer Sturing.
Ron Jans: “Tegen Vitesse meer kansen creëren”
Ook FC Utrecht is net terug van trainingskamp en trainer Ron Jans is er klaar voor om naar Arnhem af te reizen voor de wedstrijd tegen Vitesse. “We hebben goed getraind en vooral op hoog druk zetten op de centrale verdedigers van Vitesse te zetten, want ik denk ook dat we bij Vitesse kansen moeten creëren. De wedstrijd tegen SK Beveren gaf een mooi beeld voor het duel tegen Vitesse”, zegt trainer Jans die de wedstrijd tegen SK Beveren met een gelijkspel (4-4) afsloot.
“Minder goals incasseren en er zelf meer maken”
De trainer van de Domstelingen wist FC Utrecht weer op het rechte pad te krijgen na een moeilijke start in de competitie. Er zijn dan ook nieuwe doelen voor de tweede helft van het seizoen waar trainer Jans zich op wil richten. “We hopen in het tweede seizoenhelft kans te maken op de play-offs voor Europees voetbal. Dan moeten we wel snel wedstrijden gaan en winnen. En om te kunnen winnen moeten we minder goals incasseren en er zelf meer maken”, besluit Jans met een haast Cruyffiaanse uitspraak.
Statistieken
Vitesse Arnhem staat op de achtste plaats van de Nederlandse Eredivisie. De ploeg van trainer Sturing heeft elf punten, maar kan bij winst op FC Utrecht al van die laatste plaats in de Nederlandse competitie afkomen. Op plaats zeventien staat FC Volendam met elf punten en RKC Waalwijk is met veertien punten en de zestiende plaats ook bereikbaar voor de Arnhemse ploeg. FC Utrecht staat op de dertiende plaats. De ploeg van trainer Jans heeft zeventien punten en heeft dus ook hard punten nodig om in de veilige middenmoot te kunnen blijven.
Head 2 Head
In de Gelredome troffen Vitesse en FC Utrecht elkaar voor het laatst op 12 februari 2023. Op die dag was het Vitesse die aan het langste eind trok. De Arnhemmers wonnen met 2-0 van de Domstedelingen. Vorig seizoen was FC Utrecht in eigen Galgenwaard nog wel heer en meester over Vitesse. FC Utrecht won met 1-0 van Vitesse. De laatste zege van FC Utrecht in Arnhem boekten de Domstedelingen in 2019. In dat jaar won FC Utrecht aan het eind van het competitieseizoen met 0-2 van Vitesse.
Huidige vorm Vitesse
Vitesse is de hekkensluiter van de Eredivisie en steekt dus niet in haar beste vorm. De ploeg van trainer Sturing verloor de laatste competitiewedstrijd van 2023 met 5-0 van Almere City, maar wist in de zestiende finale van de KNVB beker wel te winnen van sc Heerenveen. De Friese formatie werd in de Gelredome met 1-0 verslagen door de ploeg van trainer Sturing.
Huidige vorm FC Utrecht
Met trainer Jans aan het roer is FC Utrecht uit een diep dal gekropen, maar is de ploeg nog lang niet veilig voor lijfbehoud in de Eredivisie. De laatste wedstrijd die de Domstedelingen verloren in de competitie was op 6 oktober tegen FC Volendam. Sindsdien pakt de ploeg van trainer Jans minstens een punt. Dat was ook het geval in de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop. FC Utrecht speelde tegen RKC Waalwijk en in de Galgenwaard speelden de teams gelijk: 1-1.
Lappenmand
Bij Vitesse verblijven verdediger Carlens Arcus, middenvelders Fode Fofana en Miliano Jonathans in de lappenmand van de Arnhemse ploeg. Het drietal is door blessureleed niet inzetbaar tegen FC Utrecht.
FC Utrecht-trainer Jans kan geen beroep doen op aanvallers Anthony Descotte en Isac Lidberg. Beiden blijven door gezondheidsproblemen achter in Utrecht.
Prognose Vitesse - FC Utrecht
De VoetbalGokken.nl prognose kan voetbalgokkers helpen bij het bepalen van hun eigen voorspelling. Wij verwachten dat Vitesse en FC Utrecht niet verder komen dan een gelijkspel in de Gelredome. De Arnhemse formatie speelt thuis en een zege uit een uitwedstrijd gaat de Domstedelingen nog niet gemakkelijk af.
Wij houden het in onze prognose bij een puntendeling: 1-1 in de Gelredome en laten deze voorspelling achter via het traditionele 1x2 spelsysteem. Check de meest actuele odds in de diverse speeltypen die de bookmakers aanbieden via VoetbalGokken.nl en speel mee!
Quoteringen voor Vitesse - FC Utrecht
De quoteringen bij de wedstrijd Vitesse – FC Utrecht staan het hoogst ingeschaald bij een gelijkspel. Mochten de teams de punten met elkaar delen, dan staat er een beloning van maximaal 3.55 keer het speelbedrag te wachten voor voetbalgokkers die vooraf hebben gewed op een puntendeling in Arnhem.
Ook bij een zege van Vitesse stijgen de quoteringen bijna tot de keer drie de inleg. De Nederlandse bookmakers schroeven de odds op tot maximaal 2.96 keer het speelbedrag dat wordt gestort op deze weddenschap.
Dan de quoteringen bij een zege van de Domstedelingen. Wint FC Utrecht in de Gelredome? Dan staan de pre-odds in het 1x2 spelsysteem op maximaal 2.31 keer het speelbedrag ingeschaald.